"> Niespodziewany zwrot historii: jak wyglądała Antarktyda przed pojawieniem się dinozaurów - Paranormalne

Niespodziewany zwrot historii: jak wyglądała Antarktyda przed pojawieniem się dinozaurów

  • admin
  • 26.03.2019
  • 0

Wszyscy wiedzą, że Antarktyda to mroźna pustynia pokryta grubym lodem. Jednak naukowcy odkryli niedawno, że około dwieście osiemdziesiąt milionów lat temu Antarktyda została całkowicie pokryta lasami liściastymi, a latem antarktycznego lata 2017, według CNN, geolog Eric Gulbranson i grupa polarników odkryli skamieniałości tego starożytnego lasu polarnego na kontynencie.

Wyrósł na Antarktydzie jeszcze przed pojawieniem się pierwszych dinozaurów na naszej planecie. Obecnie eksperci nadal badają grubość lodu w poszukiwaniu nowych znalezisk. 280 milionów lat temu klimat Antarktydy był bardzo ciepły, a kontynent był częścią Gondwany, bardzo dużego kontynentu półkuli południowej, w tym terytoriów Arabii, Ameryki Południowej, Australii, Indii i Afryki Według Gulbransona, w starożytności paprocie nasienne rosły w czasach starożytnych który osiągnął wysokość czterdziestu metrów.

Te drzewa paproci były dobrze doświadczane przez 4 do 5 miesięcy absolutnej ciemności, a następnie w tym samym czasie ciągłego światła. Jednak na swoich pierścieniach Gulbrahnson uważa, że ​​klimat dla prawidłowego rozwoju i wzrostu paproci nie był doskonały, a teraz naukowcy badają obszary trans-Antarktycznych gór, które dzielą Antarktydę na Wschód i Zachód, i znaleziono dokładne dowody, że Wielka Powódź była prawdziwa.

Powrót «
Naprzód »

Dodaj komentarz