"> Sprawa opętanej Esther z kanadyjskiego miasta Amherst - Paranormalne

Sprawa opętanej Esther z kanadyjskiego miasta Amherst

  • admin
  • 20.01.2020
  • Komentarze są zamknięte

Jeden z najbardziej uderzających, gwałtownych i aktywnych przypadków ataku poltergeisty na osobę, która stała się znana ogółowi, miał miejsce w 1878 roku w spokojnym kanadyjskim mieście Amherst, nad brzegiem Nowej Szkocji.

W tamtych latach żyła młoda kobieta o imieniu Esther Cox. Miała siostrę Jenny i jej drugą siostrę, Olive, i jej męża Daniela Thida, ich dwoje dzieci, i brata Daniela, imieniem John, również mieszkało w ich domu.

Matka Esther, Jenny i Olive zmarły, gdy Esther była jeszcze dzieckiem, a ich ojciec opuścił rodzinę i poszedł do innej kobiety. Ale poza tym była to zupełnie zwyczajna i niczym niezwykła rodzina. Sama Estera była uważana za skromną i pokorną młodą damę.

Dom rodzinny Teeda

Sprawa opętanej Esther z kanadyjskiego miasta Amherst

W 1878 roku 18-letnia Esther zakochała się w młodym szewcu Bobie McNeillu, który w rzeczywistości okazał się bardzo agresywnym i niegrzecznym typem. Kiedyś zaprosił Esther do przejazdu przez las, a kiedy przyprowadził ją do zarośli, przyłożył jej pistolet do głowy i zaczął zmuszać go do spania z nim.

Esther cudem udało się wydostać z tej sytuacji bez szwanku, ale jej psychika została poważnie uszkodzona. Stała się przygnębiona i ponura, często płakała, a dzień po dniu stawała się coraz bardziej przygnębiona. W tym samym czasie jej krewni nic nie wiedzieli i nie rozumieli, co było przyczyną jej cierpienia.

To był dopiero początek kolejnych dziwnych wydarzeń.

Wkrótce po tym, jak Estera zaczęła cierpieć na depresję, zaczęły się dziać dziwne rzeczy w jej domu, na co wszyscy członkowie rodziny stali się naocznymi świadkami. Kroki niewidzialności zaczęły być słyszalne, ktoś jęczał, pukał i drapał ściany, ludzie także widzieli dziwne cienie.

Pewnego wieczoru Esther i Jenny usadowili się w swoim pokoju na noc. Spali razem na tym samym łóżku i nagle zobaczyli coś żywego poruszającego się pod ich kołdrami, wijącego się i kołyszącego jak gąsienica. W domu nie było kotów ani innych zwierząt domowych, a kiedy przestraszone dziewczyny zrzuciły koc, nic pod nim nie było. Ze strachu obydwoje krzyczeli głosem.

Esther Cox (po lewej). Esther i jej siostra są po prawej stronie

Sprawa opętanej Esther z kanadyjskiego miasta Amherst

W następny wieczór sytuacja się powtórzyła i cała rodzina znowu сбежалась na przeraźliwe krzyki przerażone dziewczyny. Tym razem powiedzieli, że usłyszeli szelest, раздающийся z kartonu z skrawki tkaniny, stojącą pod łóżkiem. Kiedy wyciągnęli pudełko, to ona nagle sama wyskoczyła w górę z ich rąk i całą jego zawartość wtargnęło do pokoju.

Oba przypadki rodzina spisane na sztuczki myszy i szczurów. Ale potem zaczęły się dziać bardziej dziwne zdarzenia. Esther nagle zachorowała na chorobę, jak gorączkę. Ona cała płonęła i krzyczała z bólu, próbując rozerwać na sobie ubrania.

Nagle zaczęła krzyczeć „Co się ze mną dzieje?! Umieram!” i gdy przerażeni członkowie jej rodziny podbiegli do niej, zobaczyli, że biedna dziewczyna wije się i dusi, a jej szyi coś ściska, tak, że stała się czerwona i опухала na oczach. Drgawki Esther nierdzewnej ją mocniej, a ona upadła na podłogę i zaczęła wić się na nim, a zaczerwienienie poszła na całym jej ciele.

Nikt nic nie zdążył zrobić, gdy nagle Esther znacznie się uspokoiło, jakby to, co dusił ją, poszło. Jej skóra znów przyjęła normalny kolor i ona pogrążyła się w cichy i spokojny sen. I ten sen stał się dla niej formą transu, tak, jak przebiegał dzień, dwa, trzeci, a Esther wciąż „spała”.

Podczas „snu” wszystko w domu nadszedł w porządku, nie było żadnych dziwnych dźwięków, uderzeń i innymi. Przez trzy dni Esther obudziłam się w nocy na nią ponownie zaatakowało coś, dzięki czemu stała się ona drgać w agonii. Znowu jej skóra była zaczerwieniona i otekla, a ciało stało się bardzo gorące. Atak zakończył się po czterech głośnych uderzeń w ściany domu.

To w końcu skłoniło jej rodzinę podjąć jakieś działania. Dzwonili lokalnego doktora Karite, aby zbadał dziewczynę. Kiedy lekarz przyjechał, on sam stał się świadkiem nietypowych zjawisk w domu chory. Nie zdążył on wejść w małą полутемную pokoju, gdzie na łóżku spała Esther, jak nagle coś niewidzialnego wyciągnęło z pod głowy dziewczyny poduszkę i rzuciłem na podłogę.

Potem coś się stało dobrać do dziewczyny koc, a ciągnęło z różnych stron. Coś zaczęło walić pod łóżkiem, potem ktoś krzyknął i wtedy początek скрестись w ściany, wydając przerażające dźwięki. Potem rozległy się bardzo głośno pukać, jak wielki młot uderzył na dachu domu.

Zdezorientowany i wystraszony lekarz nikogo i niczego przy tym nie widział i nie rozumiał, co się dzieje. On obejrzał cały pokój, myśląc, że jego losy, ale nikogo nie znalazłem. Ale znalazłem выцарапанную czymś ostrym napis na drewnianym łóżku Esther, która brzmiała „Esther Cox, zabiję cię”.

Kiedy lekarz z niedowierzaniem rozpatrywał ten napis ze ściany spadł kawałek tynku i poleciał w jego stronę, omal nie uderzając.

Większość ludzi na miejscu lekarza Karite natychmiast by rzucili precz z opętanego w domu, ale doktor nagle okazał się dzielnym człowiekiem. Wrócił do Esther na następny dzień i stał się świadkiem jeszcze bardziej aktywnego poltergeist. Po pokoju latały same w sobie różne przedmioty, zimna woda w szklance nagle gotuje się, że to сдвинуло z miejsca ciężki szafa, a pukać i царапанья stały się jeszcze głośniej i głośniej. Ich nawet usłyszeli sąsiedzi i wyskoczył na ulicę.

Aby uspokoić Esther, dali jej tabletki nasenne, ale nawet kiedy spała, jej napady trwały. W jednym z ataków ona, będąc nieprzytomny, zaczęła opowiadać o tym, jak jej omal nie została zgwałcona, a gdy się obudziła, nie pamiętała nic o tym, co mówiła.

W kolejnych dniach ataku tkacze na Esther nie ustawały. Dziewczynę coś skłania, щипало, na jej ciele ciągle pojawiały się rysy i czerwone plamy od urazów. Przy tym działo się nawet przed grupą ludzi. Potem zaczęły się bardziej przerażające ataki. Esther кололо szpilek i ciął nożem.

W akcie desperacji poszłam do kościoła, została zaatakowana bezpośrednio w czasie nabożeństwa. Esther zaczęła skręcać się z bólu na ławce, a wszyscy parafianie z przerażeniem patrzyli na nią. Bez wątpienia wszyscy oni uznali dziewczyny opętanej przez diabła.

„Ja szybko przekonałem się, że tu nie było żadnego falsyfikat”, – napisał później doktor Karitr w swoim pamiętniku – „gdybym opublikował artykuł o tym przypadku w medycznym czasopiśmie, by mi nikt nie uwierzył. I ja sam bym nie uwierzył w takie cuda, ale widziałem to na własne oczy”.

Wydarzenia rozwijały się stopniowo. Dom Teed stawał się coraz bardziej znany w okolicy i do niego przychodziło coraz więcej ciekawskich. Tam przychodzili nawet kapłani i większość z nich na własne oczy widzieli nieprawidłowe zjawiska w domu.

Gdy Esther zachorowała błonicy i na czas wyjechała do domu dalekiego krewnego, aby nie zarazić rodzinę, anomalie w domu Teed znowu się skończyły i zostały wznowione, gdy Esther wróciła. Przy czym wznowiono na nowym poziomie agresji.

Teraz bramka groził podpaleniem domu: na suficie w tajemniczy sposób powstawały горевшие zapałki i spadały w dół na łóżko i podłogę. Potem zaczęła się palić ubrania ludzi i pękła mikrofalowa, dlaczego omal nie wybuchł prawdziwy pożar. A potem do Esther zaczął przychodzić prawdziwy duch i wymagać, aby wyszła z domu w jeden szczególny wieczór, bo wszyscy spali.

Sprawa opętanej Esther z kanadyjskiego miasta Amherst

Ataki na Esther nie ustawały, tylko lekko утихая na czas. A potem w Amherst przyjechał Walter Habel , dzięki książce którego o tym później dowiedział się cały świat. Хаббелл był tylko aktorem teatralnym, ale miał duże zainteresowanie badania zjawisk psychicznych.

Jak i lekarz Карритте, Хаббелл spędził w domu rodzinnym Esther kilka tygodni, obserwując i nagrywając wszystko, co się dzieje. Był świadkiem lotu rzeczy po pokoju, teleportacji rzeczy z sufitu, начинавшихся bez przyczyny to tu, to tam odpala, nieprawidłowych uderzeń, pisków itp. On również widział jak biedna Esther fizycznie cierpi na ataki tkacze i opracował swój alfabet do dialogu z nim za pomocą wyciętych liter.

Kiedy zaczął rozmawiać z duchem, ciągle zmieniał swoją nazwę, twierdząc, że to Maggie Fischer, to Bobby Никлом, Peter Cox, Jane Никл lub Elizą Macneil. Wszystko to byli zmarli krewni Esther. Również Habel zaczął zadawać duchowi pytania w stylu „Ile monet u mnie w kieszeni”, a także pytania, na które trzeba było odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Kiedy Habel zapytał ducha, widziałem czy ten Diabeł, ten odpowiedział „tak”.

W końcu Habel był pod takim wrażeniem творящимися z Esther i wokół niej cudów, że zaczął namawiać ją wybrać się z nim na wycieczkę po różnych miastach. Dziewczyna mogła zabawiać widzów swoimi niezwykłej historii. Esther zgodziła się, jednak po kilku miast jest i Хаббелл zmuszeni byli wrócić do Amherst. Publiczność zdecydowała, że to wszystko oszustwo, освистывала ich i закидывала jajkami.

Ponadto agresywny duch przyjdzie Esther i na trasie. Tak więc, w jednym z miast w pobliżu Esther zapalił się i spłonął duży spichlerz.

Jednak wycieczka poszedł na rzecz Esther, jej agresor zaczął słabnąć i nieprawidłowe zjawiska zaczęły występować coraz rzadziej, aż praktycznie nie zniknęły. Esther zmarła w 1912 roku w pokoju i spokoju w wieku 52 lat.

Jeśli chcesz umieścić ten artykuł na swojej stronie internetowej lub blogu, to jest to dozwolone tylko z podaniem aktywnego linku zwrotnego na materiał źródłowy.

Powrót «
Naprzód »